Ekartki animowane - jak powstają?

Praca nad ekartką rozpoczyna się na papierze. Najpierw musi być pomysł, potem szkic ołówkiem i na końcu dopiero trud przy komputerze.

Zdarza się, że w czasie procesu animacji pojawia się nowe rozwiązanie i ekartka animowana wygląda w rezultacie zupełnie inaczej, niż to było zakładane na początku. Animacja jest dość żmudnym procesem ale dzięki wykonaniu szeregu prób, można w trakcie tych testów zauważyć jakiś efekt i wykorzystać go.

Powszechnie stosowanym do wykonania animacji programem jest Flash firmy Adobe (wcześniej Macromedia). Posiada on w najnowszych wersjach tak duże możliwości, że znacznie ułatwia pracę animatora. Ale nawet posiadając starszą wersję tego programu, można stworzyć właściwie wszystko to, co człowiekowi przyjdzie do głowy. Tu granicą jest tylko wyobraźnia i brak dostatecznej wiedzy. Program zawiera własny język skryptowy - dzięki temu ekartki animowane mogą być wzbogacone w wiele ciekawych rozwiązań.

Ekartki animowane pojawiły się w internecie wraz ze wzrostem popularności animacji flashowych na stronach www. Od jakiegoś czasu animacje są obecne wszędzie w internecie. A ekartki animowane - dużo bardziej atrakcyjne niż zwykłe - również zaczynają być coraz częściej spotykane.

Zwyczaj wysyłania kartek z życzeniami poprzez internet jest obecnie bardzo rozpowszechniony. Sporo osób nie śle już tradycyjnych kartek pocztą a jedynie pisze sms-y lub przesyła ekartki (również ekartki animowane). Albo po prostu dzwoni, aby złożyć życzenia telefonicznie.

© Copyright 2011